/ 7 نظر / 35 بازدید
سردفتر

با سلام بنظرم بعد از امضا’ وقبل از بسته شدن دفتر این امکان وجود داشته باشد (اگرچه چنین اقدامی از سوی برخی دفاتر مفهوم خاصی در تنظیم اسناد اتومبیل دار اما پس از امضای سردفتر و دفتریار دفترخانه نمیتواند اقدام به اصلاح به این شیوه نماید.

0081

درود .قبل از امضاء و تکمیل سند با توجه به قسمت اخیر بند 69 م ب ث هرگونه اصلاح و توضیح در متن اسناد و ذیل ثبت سند بلامانع است "ردیف 75 م ب ث "معنی مخالف آن این است که دفترخانه بعد از امضاء و تکمیل سند حق اصلاح سند را ندارد مگر با تنظیم سند اصلاحی .

پیرمحمدی

ر واضح و مبرهن است هر گونه خدشه و کاستن و اضافه کردن بین خطوط در صورتی که در ملاحضات ثبت نیز صورت نگرفه باشد و به امضاء ذینفع ( طرفین سند تنظیمی) نرسیده باشد از مصادیق جعل و موجب بطلان سند مخدوش خواهد بود و صرف مهر و امضاء سردفتر برای اعتبار آن کفایت نمی کند . بند 69 مجموعه بخشنامه های ثبتی: هرنوع قلم خوردگي و خدشه در متن اسناد و خلاصه معاملات و فسخ نامه‌ها و ثبت دفتر ممنوع است و اوراق مذكور و همچنين ثبت دفتر بايد خوش خط و خوانا و با جوهر ثابت تنظيم و به امضاء متعاملين و سردفتر و دفتريار برسد و هرگونه اصلاح عبارت و يا توضيحي لازم باشد بايد ذيل اوراق مذكور يا ثبت دفاتر منعكس و به امضاء اشخاص نامبرده برسد.

احمدلو

سلام و عرض ادب عید شما هم مبارک سال خوبی را برایتان آرزو دارم

محمد

سلام. پدر من سردفتر اسناد رسمی بودند و پس از فوت ایشان امتیاز دفتر خانه به وراث ایشان رسیده است. با توجه به اینکه وراث قصد فروش دفترخانه را دارند و بجز قدمت 80 ساله آن ملاک دیگری برای تعیین قیمت نمیدانند لطفا در مورد نحوه تعیین قیمت آن، راهنمایی بفرمایید. با تشکر

محمد

سلام خدا رفتگان شمارانیز بیامرزد. از جواب شما متشکرم. ما تلاش کردیم تا این یادگار پدری را حفظ کنیم ولی در نهایت راهی بجز واگذاری امتیاز آن نیافتیم. وگرنه ارزش آن برای ما از هر مبلغ مادی بیشتر است. از خدا سلامتی و موفقیت را برای شما در این سال جدید خواستارم . با تشکر