دفاتر پیشخوان خدمات قضائی

 

 به گزارش خبرنگار قضایی فارس، اجرای پایلوت طرح دفاتر پیشخوان خدمات قضایی از اواخر فروردین‌ماه با راه‌اندازی ۳ دفتر در تهران آغاز می‌شود.

این طرح که قرار است در ابتدا با ارائه ۱۵ خدمت قضایی از جمله ثبت شکایات به شهروندان آغاز به کار کند با همکاری مرکز آمار و انفورماتیک قوه‌قضاییه و کانون سردفتران اجرا می‌شود.

حمیدرضا شهریاری معاون آمار و فناوری قوه‌قضاییه اسفندماه سال گذشته هدف اصلی این معاونت را رشد فناوری اطلاعات و کاربردهای اطلاع‌رسانی بیان کرد و افزود: بنابراین توسعه در فناوری اگر با این اهداف باشد سودمند تلقی می‌شود و گرنه بدون اهداف نمی‌توانیم کار درست و منطقی انجام دهیم.

شهریاری تصریح کرد: از این رو مرکز آمار یک هدف آرمانی در جلوی چشم خودش داشته است و آنهم خدمت رسانی به مردم در حوزه قضایی است؛ اگر فناوری منجر به این خدمت شود سودمند و گرنه صرفاً هزینه تحمیل شده است.

وی گفت: برای دستیابی به این موفقیت بزرگترین پروژه را به نام خدمات الکترونیکی قضایی در نظر گرفتیم و هدف این بود که کسانی که نیازمند به خدمات قضایی هستند را بدون مراجعه به دستگاه قضایی هدایت کرده و به آنها این امکان را بدهیم که بتوانند از مقصد مورد نظر و محل مورد نظر این خدمات را تحویل بگیرند و مجبور به مراجعه به محاکم قضایی نباشند.

/ 2 نظر / 36 بازدید
310 رامسر

با سلام ضمن تشکر از اطلاع رسانی .به نظر بنده هم همانطور که همه چیز درجهت الکترونیکی شدن است باید هرامکاناتی که سبب رضایت خاطر ارباب رجوعان می گردد و مانع از اتلاف وقت میشود فراهم گردد و این مهم منوط به بالا بردن بار علمی مخصوصا کامژیوتری همکاران عزیز میباشد شخصا امیدوارم که همکاران به کاربر کامپیوتر اتکا نکنند و شخصا تسلط به کامپیوتر داشته باشند الان واقعا از بین همکارانی که مجوز گواهی امضا دیجیتال دارند چندنفر عملا انجام میدن و چندنفر شخصا خودشون انجام میدن؟ استعلامات ثبتی اینترنتی شده .ارسال صورت وضعیتها از طریق سایت امکانپذیرشده و..........همینطورکه همه چیز درجهت پیشرفت وتسعه و الکترونیکی شدن است ماهم باید همگام با آن جلو بریم تا این کاغذبازیهای اداری محو و حذف بشه . ایام بکام.سبزبمانیدومانا.

محمد

با سلام امیدوارم انجام این امور مثل سایر کارها (واریز مالیاتها و ...) بدون حق الزحمه و فی سبیل الله نباشد....